DTP grafika

Letral solution

Je společnost, která svoje činnosti nabízí pro široké portfolio firem a podnikatelů. Pomáháme firmám dosáhnout exponenciálního růstu díky kombinaci strategických marketingových iniciativ, diverzifikací řešení, služeb pro provoz podnikání a utváříme povědomí o značce, které přetrvá dlouho potom, co jsou naše služby dodány.

DTP grafika

Desktop publishing (DTP) je oblast, která se zabývá grafickým zpracováním tištěných dokumentů a reklamních předmětů. V praxi to znamená grafický návrh pro vizitky, reklamní letáky, časopisy, noviny a různé další formy propagace. Grafika v rámci DTP bývá častěji vektorová, což zajišťuje její univerzálnost a nezávislost na velikosti podkladu. Využíváme i bitmapové editory a to hlavně v rámci úpravy fotek, která se provádí vždy před vložením do projektu. Fotky a všechny ostatní časti projektu je třeba odstínově i barevně skloubit dohromady, tak aby výsledný produkt působil kompaktně a profesionálně.

Adobe InDesign

InDesign je DTP software od Adobe určený ke grafickému zpracování tištěných dokumentů. Pomocí tohoto programu dokážeme vytvořit grafiku pro různé magazíny, časopisy, noviny a další tištěné publikace. V InDesignu lze nastavit individuální rozložení stránky, včetně textu a obrázků podle naší nebo klientovy představy. Tento DTP software dokáže jednotlivé vrstvy překrývat a zároveň pracovat s kanálem alfa, což nám umožní vytvářet zajímavé efekty a prolínání jednotlivých vrstev. Díky správně vybraným typografickým nástrojům lze také vyrobit knihy pro elektronické čtečky a tyto knihy lze exportovat do formátu PDF nebo EPUB. InDesign umožňuje tvorbu interkaktivní publikace a to i včetně zvuku a videa, která se uplatní hlavně u tabletu, či jiných dotykových zařízení.

Adobe Photoshop

Jedná se asi o nejznámější grafický editor pro úpravu nebo tvorbu bitmapové grafiky. V bitmapové grafice má každý pixel jasně určenou barvu a polohu. Na rozdíl od vektorové grafiky kde je obrázek zapomoci matematických vzorců a funkcí vypočítán. V praxi to znamená, že u bitmapového obrázku ztracíme kvalitu jeho zvětšením, ale u vektrového nikoliv. Adobe Photoshop je pro zkušeného uživatele program neomezených možností a to hlavně díky libovolnému počtu vrstev, které se v něm dájí vytvořit. Všechny vrstvy lze překrývat nebo prolínat mezi sebou a vytvářet tak mocné efekty. Photoshop také nabízí pokročilé funkce řezání, které se hodí hlavně pro tvorbu webové grafiky. Poté co je vytvořen grafický návrh webu, tak je zapotřebí ho kompletně rozřezat až na atomické části webu. Díky Photoshopu a příkazu "uložit pro web a jiná zařízení" tato operace trvá pár minut.

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator je nejznámějším zástupcem grafických editorů pro tvorbu vektorové grafiky. Vektorová grafika se uplatní hlavně pro tvorbu reklamích grafických návrhů, či tvorbu loga a všude tam kde se bude velikost obrázku neustále měnit v závislosti na velikosti pozadí. To znamená, že nezáleží zda chcete tisknout logo na vizitku nebo na billboard. Vaše logo si zachová pořád stejnou kvalitu nezávisle na jeho velikosti. Adobe Illustrator je kompatibilním s Photoshopem, tekže svůj návrh můžete doladit rozšířenými efekty, které nabízí jenom Adobe Photoshop.

3D modeling a vizualizace - Cinema 4D

Cinema 4D je kompletní program pro tvorbu 3D grafiky od německé společnosti MAXON Computer. Cinema poskytuje komplexní služby pro tvorbu modelu od vytvoření kostry, včetně okolní scény přes texturování, nasvícení, případnou animaci až po samotný rendering. Modelování probíhá buď ze základních objektů nebo častěji z jednotlivých poligonů, tak zvané polygonální modelování. Cinema nabízí několik přednastavených textur a materiálů, ale ty lze upravit podle potřeb a nebo je možnost vytvořit úplně nové textury. Nasvícení scény lze provést od bodových světel až po plošná. V rámci vizualizace lze nahrat i okolní předměty ve formátu HDRI a použít informace o světle. Díky tomu nikdo nepozná rozdíl mezi modelem a skutečným předmětem.

Kinematografie - Autodesk Maya

Autodesk Maya je software pro tvorbu 3D grafiky. Maya využívá Alias Systems, který v současné době vlastní a neustále inovuje společnost Autodesk. Díky jedinečným možnostnem texturování, svícení a animace, které Maya nabízí se uplatní hlavně v počítačových hrách a v kinematografii. Maya je uzpůsobena na velké projekty a podporuje spolupráci mezi uživateli, či jednotlivými skupinami. Software obsahuje řadu nástroju za jejich pomoci lze model tvořit do největších detailů, tak aby výsledná scéna vypadala realisticky.

Design a architektura webových stránek

Design a architektura webových stránek se nejčastějí řeší v již zmíněném bitmapovém editoru Adobe Photoshop, který umožňuje celý web rozřezat až na atomické časti a programátor pak může rychle přenést grafický návrh na kód. Před samotnou tvorbou grafiky webu by se měla provést aspoň malá analýza trhu a konkurence, aby design byl originální a v souladu s vašim oborem. Nasleduje wireframing neboli hrubý návrh webu bez grafického zpracování. To znamená, že navrhneme kostru webu včetně orientačních texů. Po odsouhlasení wireframngu vytvoříme grafický návrh a připravíme ho programátorovi ke kódování.

Služby:

Návrh tištěné grafiky

Grafické zpracování reklamních předmětů

Úprava fotek

Tvorba loga

Webdesign

Animace

Vizualizace

Kariéra

V Letral solution hledáme jak mladé talenty, tak i zkušené profesionály. Vážíme si vašeho zájmu a dovedností a průběžně podrobně vyhodnocujeme a analyzujeme vaše CV. Vložte životopis do databáze a my vás budeme ihned informovat o otevření nových pozic ve vašem oboru nebo o jiných aktualitách z HR. Pokud budete reagovat na volnou pozici, v období každých 14-ti dnů zasíláme na email vyrozumění o dalším postupu. Na data ze životopisu se vztahuje ochrana osobních údajů.


Aktuální nabídka zaměstnání -> Web development Publicity DTP grafikaPPC specialista - Hledáme správce PPC kampaně Vstoupit  >
Klientská podpora   >

SDÍLET

SLEDOVAT

   LETRAL SOLUTION  2012-2015