Web development

Letral solution

Je společnost, která svoje činnosti nabízí pro široké portfolio firem a podnikatelů. Pomáháme firmám dosáhnout exponenciálního růstu díky kombinaci strategických marketingových iniciativ, diverzifikací řešení, služeb pro provoz podnikání a utváříme povědomí o značce, které přetrvá dlouho potom, co jsou naše služby dodány.

Web Development

Web development je kompletní tvorba webových stránek včetně grafického zpracování. Navrhneme a poté vytvoříme redakční systém Vám určený na míru na základě našich zkušeností a vašich individuálních požadavků. Nezbytnou součástí redakčního systému je kompatibilní databáze, která bude splňovat všechny normy a specifikace. Před vytvořením takto kompaktní a mnohdy i rozsáhlé databáze je zapotřebí vytvořit tzv. ER diagram, kde je podrobně znázorněna kardinalita mezi jednotlivými tabulkami. Na základě již existujícího ER diagramu vytvoříme databázi za pomoci SQL.

Samotnou webovou stránku tvoříme v aktuální verzi programovacího jazyka PHP, který umožňuje komunikaci s databází. Pokud nepotřebujete využívat těchto služeb a stačí vám jednoduchá webová stránka, která je kódován v HTML a stylován za pomoci CSS, tak vám doporučujeme jednoduchou webovou prezentaci určenou především pro osobní weby, malé firmy, živnostníky, advokátní kanceláře nebo pro jednorázové akce, například festivaly.

Redakční systém

Redakční systém je webový software nebo také webová aplikace, která vám umožní spravovat stránku bez znalosti programovacích jazyků. Toto řešení nejvíce využijí webové stránky, kde se čeká častá aktualizace obsahu. Neodlučitelnou součástí redakčního systému je databáze, která je tvořena v dotazovacím jazyce SQL. Redakční systém je programován v jazyce PHP, který umožní propojení s databází. Grafická stránka webu je tvořena za pomoci tzv. šablon. Šablony jsou tvořeny v jazyce HTML a stylovány za pomoci kaskádových stylů. Lze nakódovat více šablon, mezi kterými se může v administraci webu přepínat. To umožní vašemu webu se přizpůsobit aktuálnímu trendu na trhu. Redakční systémy od nás obsahují takzvaný WYSIWYG editor, což v překladu znamená "co vidíš, to dostaneš". Za pomoci tohoto nástroje můžete v klasickém okně psát a formátovat text, nahrávat fotky, vytvářet grafy a téměř vše co umožňuje dnešní Microsoft Word. V redakčním systému lze spravovat i jednotlivé rubriky, galerie, menu, zasílání novinek a práva jednotlivých uživatelů nebo skupin. Zároveň stránka může obsahovat neomezeně jazykových variant.

Webová prezentace

Jednoduchá webová prezentace je stránka, která obsahuje základní informace o vašem produktu. Tyto weby mají velkou výhodu v optimalizaci a v rychlosti jejich vývoje. Webové prezentace neobsahují žádné složité funkce a jsou z větší části psané v jazyce HTML. Jednoduchá webová prezentace se upravuje nebo aktualizuje ve zdrojovém kódu. V případě, že předpokládáte častou aktualizaci obsahu lze na prezentaci implementovat redakční systém. Webové prezentace mohou obsahovat i dynamické prvky a udělat tak stránku pro uživatele atraktivnější.

Webové aplikace a nástroje

Jako webová aplikace se obvykle označuje kód zajištující funkci části programu, většinou běžící na straně serveru. Úkolem webových aplikací je zvýšit interakci internetové prezentace s jejími návštěvníky, případně též usnadnit správu webu, tj. ušetřit opakující se práci při tvorbě webových stránek. Webové aplikace jsou programovány v jazyce PHP, který umožní propojení s databází, protože je zpracováván na straně serveru. Jednotlivé scripty se obvykle kódují v Javascriptu, který zpracovává až prohlížeč. I když primárním jazykem pro programování webových aplikací je PHP, tak jsme schopni na požádání klienta programovat i v Perlu či Pythonu. Stejně tak jsme schopni realizovat databázi mimo MySQL i v PostgreSQL a MsSQL. Webovou stránku lze oživit pomocí widgetů. Widgety jsou malé šikovné aplikace, které vás zaujmou při procházení stránky. Widgety mohou být zajímavá počitadla, minihry, interaktivní dotazník, formuláře, slovník a další. Složitější aplikace nabízejí možnost propojení a synchronizaci s vaším firemním softwarem, takže máte jistotu, že všechny vaše aktuální produkty jsou i na vašem webu. Zároveň máte pod kontrolou obsah webových stránek včetně všech statistik k dispozici ve vašem systému, na který jste již zvyklí.

Blog

Jedná se o webovou aplikaci nabízející propagaci na internetu. Blogy dávají dohromady nesmírně rozsáhlé a diferencované pole, definovat tedy úplně přesně pomocí formálních kritérií je nelze. Spektrum sahá od osobních blogů až po oficiální zpravodajství firem, politických kampaní nebo sportovních týmů. K spoustě blogů lze přidávat komentáře, takže kolem nich vzniká komunita. Jiné jsou neinteraktivní. Různí se i formát weblogů, od prostého seznamu odkazů na webové stránky po dlouhé původní texty. Jednotlivé příspěvky jsou téměř vždy označeny datem a časem; jelikož odkazy jsou pro weblogy důležité, většina má způsob, jak archivovat starší příspěvky a určit jim stabilní URL adresu; ta se nazývá permalink. Stále častější a dnes už de facto standard je nabízet přehled nejnovějších příspěvků ve formátu RSS. Pokud chce firma přinášet pro klienty aktuality nebo ukázky projektů je po sociálních sítích blog dalším nástrojem který toto umožňuje. Videoblog, kde může například majitel promluvit ke stálým zákazníkům a informovat o novinkách mezi produkty je ideálním příkladem toho, proč je blog častým řešením mezi firmami a jejich komunikací se zákazníkem.

Jednoduchá webová prezentace

Jedná se o statickou stránku kódovanou v jazyce HTML (HyperText Markup Language) a stylovanou za pomoci CSS (Cascading Style Sheets). Součástí stránky mohou být i funkce řešené v Javascriptu nebo v jQuery. Webová prezentace neobsahuje žádnou databázi a tudíž jí není možné spravovat v administraci, a proto se předpokládá, že klient nebude chtít častou změnu obsahu. Pokuď by zákazník chtěl web často aktualizovat, tak mu doporučujeme nechat si na web implementovat redakční systém. Výhodou jednoduché stránky tvořené v HTML/CSS je její jednoduchost a to se odráží hlavně na rychlosti, tudíž i na cenně za kódování, či programování webu.

Wireframing

Při obdržení objednávky na vytvoření webové stránky, včetně tvorby grafiky a optimalizace, začínáme analýzou trhu. Na základě analýzy zvolíme vhodná klíčová slova a originální rozvržení webu. Poté zpracujeme kostru webu a předložíme vám jí k odsouhlasení. Po odsouhlasení nebo vyřešení případných změn začneme s kódováním kostry stránky na pracovní adrese, kde můžete sledovat vývoj celého webu. Po dokončení kódování a základní optimalizaci se na web začnou přidávat texty. Poté co je wireframing hotov se začne zpracovávat graficky návrh.

Maintenance

Maintenance neboli údržba je klíčovým faktorem ve všech směrech web developmentu. Když je web spuštěn a je ve stavu kdy může plnohodnotně fungovat, tak i přesto je maintenance zapotřebí. Především z hlediska SEO optimalizace je velmi důležité, když se obsah neustále aktualizuje a rozšiřuje. V rámci analytiky kontrolujeme vývoj trhu, konkurence, ale i vaší firmy. Sledujeme rozvíjení klíčových slov a ročních trendů za pomoci nástrojů od nejpoužívanějších vyhledávačů v České Republice (Google, Seznam). Na základě informací získaných touto analýzou se rozhodujeme, zda není nutné stránku editovat, vytvořit nové podstránky nebo celou microsite. Údržba se provádí i v grafické části webu. Grafika webu se aktualizuje například podle nových vlajkových produktů nebo sezonních akcí. Zároveň se vytváří grafika pro nové podstránky a inovuje se u těch starých. Všechna tyto odvětví jsou více či méně spolu propojena, a proto se doporučuje provádět aktualizaci nebo údržbu ve všech směrech webu.

Elektronické uložiště

Slouží pro ukládání dat na internetu a je využíváno pro jeho různorodost. Podle požadavků jsme schopni namodelovat úložiště s velkou škálou jeho funkcí. Hlavní devizou úložiště od nás je jeho dostupnost, je možné se do něj přihlásit ze systémů Linux, Windows, Mac OS, mobilního telefonu a tabletu. Velikost je standartní 5GB, navýšení je možné. Dalšími funkcemi, které jsou schopni naši developeři vytvořit je synchronizace s PC, s mobilním zařízením, rozpoznávání textu v obrázcích, přístup k datům přes vlastní webové rozhraní, nastavení tvorby automatických záloh, online prezentace fotografií, sdílení dat s uživateli.

Kariéra

V Letral solution hledáme jak mladé talenty, tak i zkušené profesionály. Vážíme si vašeho zájmu a dovedností a průběžně podrobně vyhodnocujeme a analyzujeme vaše CV. Vložte životopis do databáze a my vás budeme ihned informovat o otevření nových pozic ve vašem oboru nebo o jiných aktualitách z HR. Pokud budete reagovat na volnou pozici, v období každých 14-ti dnů zasíláme na email vyrozumění o dalším postupu. Na data ze životopisu se vztahuje ochrana osobních údajů.


Aktuální nabídka zaměstnání -> Web development Publicity Web developmentPPC specialista - Hledáme správce PPC kampaně Vstoupit  >
Klientská podpora   >

REFERENCE

Web development Web development Web development Web development Web development

SDÍLET

SLEDOVAT

   LETRAL SOLUTION  2012-2015